logo

Array Drukuj Array  Email

Pomoc

Pomoc dla CMS Joomla! można znaleźć w wielu miejscach. Poszukiwania najlepiej rozpoczynać od poniższych witryn:

Na każdej z tych witryn znajdziesz regularnie publikowane i uaktualniane informacje o podstawowych i zaawansowanych problemach korzystania z Joomla!.

Oczywiście, nie zapominaj o systemie pomocy w samym Joomla!. Odnośnik Pomoc znajdujący się na każdej stronie w górnym menu nawigacyjnym zaplecza administracyjnego zaprowadzi Cię do alfabetycznego spisu treści pomocy podręcznej. Ponadto na każdej stronie zaplecza, w przyborniku, w prawej górnej części ekranu, znajdziesz przycisk Pomoc, który dostarczy Ci wielu potrzebnych wyjaśnień.

Innym świetnym miejscem są oczywiście fora:

Na forum Joomla! uzyskasz pomoc i wsparcie od społeczności Joomla! oraz od Centrum Joomla! i projektantów. Forum zawiera wiele informacji, częste pytania, po prostu wszystko, czego szukasz.

Dwa kolejne źródła to witryny Joomla Developer Network (JDN) i Joomla! Extensions Directory (JED). Developer Network na przykład dostarcza wielu technicznych informacji dla programistów i projektantów. Natomiast w JED znajdziesz większość dostępnych rozszerzeń potrzebnych do rozbudowy Twojej witryny.

Centrum Joomla! regularnie publikuje na swojej stronie opracowania na różne tematy, takie jak techniki programowania użyte w Joomla!, bezpieczeństwo, wydarzenia i inne. Możesz także subskrybować tematy, by otrzymywać pocztą elektroniczną powiadomienia o nowych rozwiązaniach.

Dokumentacja

Dokumentację Joomla! można znaleźć oczywiście w polskiej Bibliotece Dokumentacji Joomla! i na stronie serwera pomocy Joomla! oraz stronie z oficjalną dokumentacją Joomla!. Możesz znaleźć informacje takie jak przewodnik instalacji, instrukcje użytkownika i administratora, często zadawane pytania (FAQ) i dużo więcej. Członkowie zespołu są opiekunami dokumentacji związanej z praktyką korzystania z Joomla!. Zespół Dokumentacji dostarcza materiałów zarówno do pracy od podstaw, jak i pracy zaawansowanej - tworzenia własnych rozszerzeń, szablonów, itd.

Dodatkowymi źródłami wiedzy są również książki o Joomla!. Wykaz tych książek możesz znaleźć w księgarni Joomla!.

Chcesz pomóc?

Jeśli chcesz pomóc w przygotowaniu dokumentacji dla Joomla!, wyślij swoje dane na Forum użytkowników dokumentacji Joomla! lub Forum twórców dokumentacji Joomla!.