logo

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 października 2006 09:33

Joomla! zapewnia elastyczne formy prezentacji treści. Bez względu na to, czy wykorzystasz Joomla! do prowadzenia bloga, serwisu informacyjnego, czy witryny firmowej, znajdziesz jeden lub więcej stylów wyświetlania swoich materiałów. Wygląd możesz dostosowywać dynamicznie do swoich preferencji. Sposób prezentacji materiałów na stronach Joomla! nazywamy układem [layout]. Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby poznać, jakimi rodzajami układów dysponujesz i jak je stosować.

Artykuły

Artykuły dodajemy i wyświetlamy w Joomla! niezwykle łatwo. Wszystkie są umieszczane w głównej części Twojego szablonu (oznaczonej znacznikiem component). W Joomla! masz do dyspozycji trzy sposoby prezentacji artykułów. Każdy z nich za pomocą parametrów możesz dostosować do wymagań witryny. Wygląd i parametry prezentacji ustawiasz w pozycji menu, która udostępnia artykuły.

Przegląd

Przegląd, nazywany we wcześniejszych wersjach Joomla! blogiem, może wyświetlać w głównym obszarze prezentacji jeden lub kilka tekstów wprowadzających albo całych artykułów i odnośniki do pozostałych artykułów w sekcji lub kategorii. Obszar prezentacji można podzielić na kolumny oraz ustalić, czy i ile artykułów będzie prezentowane na całej szerokości, a ile w kolumnach. Wygląd przeglądu możesz dostosować do własnych potrzeb, korzystając z ustawień i parametrów (o parametrach przeczytaj poniżej) dostępnych podczas konfiguracji pozycji menu (a nie sekcji czy kategorii).

Przegląd archiwum

Przegląd archiwum jest podobny do zwykłego przeglądu, ale u góry, przed treścią pojawią się dodatkowo dwie rozwijane listy - miesięcy i lat oraz przycisk Szukaj, pozwalający użytkownikom przeszukiwać wszystkie zarchiwizowane artykuły, poczynając od wybranego miesiąca i roku.

Lista

Lista wyświetla w układzie tabelarycznym tytuły wszystkich artykułów z określonej sekcji lub kategorii. Nie wyświetla wstępów, a jedynie tytuły. O ilości wyświetlanych pozycji oraz dodatkowych szczegółach możesz zdecydować w parametrach pozycji menu. Układ tabeli zawiera również filtry, które pozwalają użytkownikom dostosować do swoich preferencji kolejność i ilość pozycji na jednej stronie (do 50).

Wpinacz

Wpinacz pozwala uruchamiać standardowe aplikacje oraz wyświetlać inne strony internetowe wewnątrz Twojej witryny. Inna strona lub aplikacja umieszczana jest w głównej części szablonu w specjalnej ramce wraz z macierzystym systemem nawigacji, tak, że wydaje się częścią strony i umożliwia przeglądanie kolejnych stron bez opuszczania Twojej witryny.

Parametry prezentacji

Parametry każdej szaty graficznej znajdziesz po prawej stronie edytora pozycji menu. Zestawy parametrów zależy w dużej mierze od typu wyglądu. Oczywiście, parametry można konfigurować.

Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2010 19:34
 

excel szkolenia programy makra programowanie specjalista marczak program poziom firma excela podstawowy online excelu zaawansowany 2007 wyszukiwarka zadania zadanie kontakt średniozaawansowany kalkulacją zadań programy w excelu marczak@excel zamówień kurs nagrywanie prezentacja zlecenie współpraca zamówienie programy dla firm szkolenia łódź programy dla przedsiębiorstw specjalista excel paweł marczak specjalista excel specjalista paweł marczak podstawowe transportowych 2007/2010 oprogramowanie zamówienia cennik ofertowania zaawansowane raportowania pobierania raportów program w excelu programy w excelu na zamówienie programy w excelu na zlecenie szkolenie excel szkolenie vba szkolenia excel szkolenia vba szkolenie z excela szkolenie z vba szkolenia z excela szkolenia z vba program w excelu na zamówienie program w excelu na zlecenie szkoleniowe ofertowanie raportowanie transport excel makra makra excel makra w excelu programy excel excel programy transportowe raport oferta dowóz cenniki program excel excel program

Powered by RafCloud